אלבומים וצרכי צילום

תגידו 'גבינה'

כיצד ההתפתחות הטכנולוגית בתחום האלבומים וצרכי צילום מציעה יתרונות ועד כמה היא פוגעת בצלמים מקצועיים?

 

אחת ההתפתחויות הטכנולוגיות המשמעותיות של השנים האחרונות היא המצלמה והאפליקציות בטלפון החכם, שהפכו כל אחד לצלם. היום אין צורך במצלמות, אלבומים וצרכי צילום על מנת לצלם תמונות. הצילום הדיגיטלי והשילוב שלו עם הטלפון החכם הפכו את המצלמות הדיגיטליות לנחלתם של צלמים מקצועיים או צלמים חובבים. עם זאת, שוק האלבומים וצרכי הצילום עדיין מתפתח, כשהטכנולוגיות מספקות לצלמים אפשרויות כמעט אינסופיות.

 

בעבר הצלמים נדרשו להשתמש בסרטי צילום ולאחר מכן לפתח את הצילומים בחדר חושך. היום הצלמים המקצועיים ביותר נדרשים להטעין את סוללות המצלמה שלהם ולטעון לתוכה כרטיס זיכרון עם קיבולת גדולה.

 

כמו כן, כיום יכולים צלמים ליהנות ממצלמות, אלבומים וצרכי צילום ביתר קלות ונגישות. הם גם יכולים להעביר את התמונות שצילמו מהמצלמה למחשב או לאחסון ב"ענן". כך שהם יכולים לנקות את כרטיס הזיכרון ולהשתמש בו שוב ושוב. במקביל להתפתחות הצילום הדיגיטלי נרשמה גם התפתחות בתחום הדפוס הדיגיטלי, שמאפשרת להדפיס תכנים, בהם גם תמונות ואלבומים, באיכות גבוהה ובמחירים נמוכים.

 

בהמשך לכך, כל אחד יכול להדפיס כל סוג של קובץ באיכות גבוהה. שוק צרכי הצילום מספק יתרון נוסף, עם מצלמות דיגיטליות שמאפשרות להציג את התמונות מיד לאחר צילומן, כך שיש אפשרות למחוק תמונות לא טובות. מומחים טוענים שההתפתחות הטכנולוגית הזו פוגעת במקצועיותם של צלמים, משום שהם לא נדרשים למשמעת ולתכנון מוקדם לפני ביצוע הצילום. 

 

ישנם כמה הטוענים לאבדן הפן האמנותי והספונטני בעת שימוש במצלמה, באלבומים וצרכי צילום דיגיטליים. זאת, משום שצלמים מצלמים באמצעות אפקטים שונים. לדוגמא, חלק מהצלמים לא יטרח לטשטש את הרקע, משום שניתן יהיה לתקן את התמונה באמצעות תוכנות גרפיקה לעריכה ולריטוש. 

053-9383750

החרוב 9 א.ת. אור עקיבא